PRP Tedavisi Nedir?

PRPkişinin vücudundan küçük bir miktar kan alındıktan sonra kanın özel bir işlem ile plazmasının ayrıştırılarak, vücuda enjeksiyon yoluyla geri verilmesi işlemidir. Elde edilen plazma, “platelet” denilen hücrelerden oldukça zengindir. Vücuttaki temel görevi kanın pıhtılaşmasını sağlamak olan plateletler, içerdikleri büyüme faktörleri sayesinde yara iyileşmesinde önemli role sahiptir. Kozmetik dermatolojide cilt gençleştirmenin yanı sıra yara izleri, çatlakların giderilmesi, saç dökülmesi ve ortopedi tedavisinde de kullanılan PRP tedavisi, vücuda herhangi yabancı madde veya ilaç vermeden tamamen doğal bir gençleşme sağlar. Cilt gençleştirmenin yanı sıra PRP yara izleri, çatlakların giderilmesi ortopedi ve saç dökülmesi tedavisinde de uygulanır.

PRP Uygulama Nedenleri

PRP uygulamanın pek çok nedeni vardır. Bunlardan bazıları şöyle sıralanabilir;

  • Deriye esneklik ve parlaklık kazandırmak
  • Saç dökülmesini önlemek, saçları güçlendirmek
  • Kırışıklıkları ve çöküntüleri önlemek
  • Yara, çatlak ve deri hasarında deriyi yeniden yapılandırmak
  • Lazer gibi işlemler sonrasında derinin hızla yapılanmasını sağlamak
  • Medikal estetikte yüz, el ve kollar, bacak içleri, boyun ve dekolte gibi bölgelerde kullanılır.
  • PRP aşil tendonu kopmasına ameliyatsız çözüm getirir.
  • Ağrılar için de PRP yöntemi kullanılır.

PRP ile Cilt Gençleştirme

Cilt yaşlanması tıpkı yaralanma sürecinde olduğu gibi bazı özelliklerini kaybetmesinden kaynaklanır. Cilt gençleştirme yöntemlerinde de yarayı iyileştirirken uygulanan çeşitli yöntemler taklit edilir. Ciltteki hasarı en etkili, en hızlı ve en doğal biçimde onarabilecek olan yapı, yine derinin ait olduğu bütünün bir parçasıdır. Bu nedenle PRP, damarlarımızda dolaşan bu sihirli gücü harekete geçiren bir yöntem olarak gelişmiştir.

PRP, Mezoterapi ve Dermaroller uygulamasından sonra neler gözlenir?


Uygulamadan hemen sonra parlak ve canlı bir görünüm ortaya çıkar. 3 veya 4 uygulamadan sonra kalıcı olarak gençleştirici etki sağlar. Cilt dokusunda iyileşme gözlenir ve deri pürüzsüz hale gelir. Cilt daha taze ve dinlenmiş görünür. Cildin elastikiyeti artar ve cilt sarkması azalır. Kırışıklıklar hafifler. Cilt aydınlık bir görünüme kavuşur. Deride yaşlanma engellenir. Lekelerde ve izlerde azalma ve kaybolma gözlenir. Saç dökülmesi tedavisinde dökülmeleri azaltır, durdurur ve dökülmüş saçları yeniden kazandırır.Saç dökülmesinin durdurulması ve yeni saç gelişiminde etkilidir. Saç dökülmesi tedavisinde Mezoterapi ve PRP birlikte kullanıldığında daha etkili olur. Saç ekimi tedavilerden önce ve sonra mezoterapi ve PRP tedavileri uygulandığında saç ekiminin başarı oranını arttırmaktadır.
Cilt yenileme tedavilerinden PRP, Mezoterapi ve Dermaroller birlikte kullanıldığında tedavilerin etkinliği artmaktadır. Bu tedaviler deriyi doğal bir şekilde yeniden canlandırır, onarır ve yapılandırır. Yeni kollajen oluşumunu arttırarak deriyi gençleştirir. Cildi yenileyen, cilt kırışıklığı ve cilt sarkmalarına etkili olan doğal ve faydalı bir yöntemlerdir.


Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis
WhatsApp 0530 393 47 49